28. tek na Sveti Primož, 30. 3. 2024

Tek na Sveti Primož je bil prvo dejanje letošnjega Pokala Slovenije v gorskih tekih. Tekaško društvo Bovec je bilo odlično zastopano na tekmovanju. Ciljno črto je prečkalo kar deset članov društva. V kategoriji mlajših deklic je Uršula Ema Ostan osvojila tretje mesto. Taja Kravanja je v kategoriji deklic ciljno črto prečkala kot druga. V kategoriji dečkov je Žiga Kavs zasedel dobro četrto mesto, Lovro Razpet je v kategoriji starejših dečkov osvojil peto mesto. Uspešen uvod v sezono gorskih tekov 2024 so za tekaško društvo Bovec dopolnili: Samuel Jurij Ostan, Tevž Kravanja, Zala Komac, Nisja Mlekuž, Viktorija Klavora in Urban Repič. V razvrstitvi za državno prvenstvo, kjer se upošteva samo registrirane tekmovalce, je Taja Kravanja stopila na najvišjo stopničko. Uršula Ema Ostan pa se je zavihtela na drugo stopničko zmagovalnega podijuma.

Čestitke vsem!