Tekmovanje v Otroški atletiki

Tekaško društvo Bovec je v soboto, 14. 5. 2022, na Žagi organiziralo Otroško atletiko za najmlajše. Pravico nastopa so imeli otroci do četrtega razreda osnovne šole. Tekmovanja se je udeležilo sedem šestčlanskih ekip in sicer: Atletski klub Gorica, Tekaški klub Kobarid, dve ekipi Go Atletik iz Nove Gorice, mešana ekipa atletov Goriške in dve ekipi Tekaškega društva Bovec. Po sedmih disciplinah (formula 1, lojtrca, nihajna štafeta z ovirami, met medicinske žoge, sonožni poskoki, poskoki v križu in vzdržljivostnem teku) so se najmlajši dobro spoznali z atletskimi prvinami in preživeli aktivno dopoldne. V skupnem seštevku je slavila prva ekipa Tekaškega društva Bovec v postavi: Taja Kravanja, Žiga Kavs, Zala Komac, Tevž Kravanja, Urša Komac in Adam Perdih. Le točko za Bovčani sta zaostali prva in druga ekipa GO Atletik iz Nove Gorice.

Za pomoč pri pripravi in  izvedbi tekmovanja se zahvaljujeva staršem otrok, ter Kimiju in Mathiasu.

Peter in Vasja